Тикет на денот (понеделник, 25.06.2018)

тикет на денот

Нешто подобра понуда не очекува овој понеделник за разлика од претходните неколку. На Мундијалот се играат четири натпревари, а тука се и скандинавските лиги.

Саудиска Арабија – Египет – 0-2 @ 1.76 во Coinbet24

По се што знаеме за двете репрезентации, Египќаните се големи фаворите. Меѓутоа, мечот сам по себе не одлучува за пласман во следната фаза, туку само за трето место во груапта. И тоа е голем мотив за некои селекции. Саудиците не очекуваа многу од Мундијалот, па самиот пласман е успех за нив. Од друга страна, фараоните имаа високи амбиции, но за жал Уругвај и Русија им ги срушија соништата. Нашето предвидување за овој дуел е мал број голови.

Регистрирај се на Coinbet24

Тор Акурејри – Стјарнан – 2 @ 1.69 во 1xВet

Домаќинот е второлигаш и се наоѓа на четвртото место, додека Стјарнан е тим кој се бори за најголем пласман во исландската елита, а се сретнуваат во ¼ финалето од купот на Исланд. Гостите се во серија од пет победи, со само два бода зад Валур. Немаме никакви дилеми дека гостите ќе изборат пласман во ½ финалето на ова натпреварување.

Регистрирај се на 1XBET

Дегерфорс – Фалкенберг – Г.Г @ 1.57 во 10Bet

Во дерби натпреварот од 14-то коло од втората лига на Шведска се сретнуваат Дегерфорс, кој моментално е 7-ми и лидерот Фалкенберг. Гостите на последните седум натпревари забележаа пет победи и две реми, додека домаќинот на седум натпревар изгуби само еднаш. Двете екипи имаат ефикасни натпревари, па предвидуваме еден отворен натпревар. Традицијата ние е дпополнителен показател и некако сме убедени во овој тип.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*