7 пати по ред е Н.Г: Дали и денес продолжува традицијата?

традиција

Денес во рамките на индиската Калкута Премиер Лига, од 13:00 се сретнуваат екипите на Ист Бенегал и Аграгами.

Ист Бенегал од досега четири изиграни натпревари има победено три пати, а еднаш ремизираше. Гол разликата им 8:0, односно се уште немаат примено гол.

Аграгами има 100% негативен учинок, односно од 3 изиграни натпревари имаат освоено три порази. Тие се уште немаат потигнато гол.

традиција

Она што е интересно за овој натпревар е дека на последните 7 меѓусебни натпревари, едниот тим не постигнува гол. Овој натпревар го нема во сите обложувалници, а ние го најдовме во 1хBet.

Н.Г @ 1.72 во 1xBet (7 од последните 7)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*