Статистички тип на денот: Газ Метан – Динамо Букурешт

коефициенти

Денес од 20:00 на програмата го имаме натпреварот од третото коло од романската Лига 1 каде што Газ Метан ќе го дочека Динамо од Букурешт.

Газ Метан моментално е на седмата позиција со 4 победа освоени во два изиграни натпревари, односно една победа над Конкордија и реми со Волунтари.

Динамо Букурешт го зазема шестото место со ист учинок и ист број на бодови, а зад себе имаат победа над Волунтари, а реми со Стеауа.

статистички тип на денот

Двете екипи во последните две години беа доста ефикасни, и на шест изиграни натпревари видовме дури 23 гола, а тоа во просек значи 3.83 гола по натпревар.

[3+] 2,12 во 1xBet (6 од последните 6)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*