Tикет на денот (вторник, 07.08.2018)

тикет на денот

Денеска имаме широка обложувачка понуда, па затоа не е никаков проблем за да го составиме тикетот на денот.

Астана – Динамо Загреб – Г.Г @ 2.18 во Coinbet24

Oва е најнеизвесниот дуел од третото коло на квалификациите. Астана е тим кој веќе со години успешно ги пребродува квалификациите и игра во групната фаза, додека Динамо ја пропушти минатата сезона и сега сака да се врати на големата сцена. Во минатото коло Казахстанците го еиминираа Митиланд, додека Динамо го декласираше тимот на Хапоел Бер Шева. Домаќинот нема голема поддршка на трибини, па веруваме дека Динамо ќе го искористи тоа и ќе постигне гол. Очекуваме по еден погодок на двете страни.
Регистрирај се на Coinbet24

Фалкенбергс – Ергрите – 1 @ 2.10 во 10Bet

Гостите долго беа на врвот на табелата, а потоа следеше криза која ги спушти на шестата позиција и на некој начин ги исфрли од трката за влез во елитата. Ергрите нема победено на седум натпревари, четири пати ремизираа, а три натпревари изгубија. Домаќинот доживеа непријатен пораз пред две кола на домашен терен од Хелсинборг, па сега веруваме дека време е да се врати на победничката патека.
Регистрирај се на 10Bet

Мидлсбро – Шефилд Јунајтед – 1 @ 2.29 во 1хBet

Мидлсбро се извлече против Милвол, постигнувајќи голови во 87 и 97 минута за конечни 2:2. Сепак, бод се вклопува во плановите на тимот, па триумфот над Шефилд би го направил стартот на сезоната сосема пристоен. Шефилд нема со што да се пофали, па така нема и големи очекувања од овој дуел. Ние очекуваме победа за домаќинот.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 10.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*