Тикет за храбри (вторник, 24.07.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

ПАОК – Базел X-1 @4.70 во Coinbet24

Грчкиот тим одигра шест пријателски дуели каде покажа дека е во добра форма. Ова е секако најважниот дуел и ПАОК сигурно ќе сака со предност да патува во Швајцарија. Базел се наоѓа во очајна форма и веќе запиша четири порази со ред. Притоа, нема да може да смета на неколку важни фудбалери (Џака, Кузмановиќ, Баланта) поради повреда. Oва е голема шанса за ПАОК. Грчкиот тим ќе направи се да го добие овој меч и со предност да патува во Швајцарија, а ние веруваме дека ќе успее. Сепак, сметаме дека ќе биде неизвесен меч, па нашиот предлог е реми на полувреме и Тип 1 на крај.

Шкендија – Шериф X-1 @5.40 во Coinbet24

Шкендија во овој дуел влегува како аутсајдер, иако релано не е инфериорна во квалитет во однос на Шериф. Молдавците во првото коло го надигра грузијскиот Торпедо и се лидери во својот шампионат. Сепак, македонскиот шампион покажа дека е исклучително опасен на домашен терен и веруваме дека ќе успее со преднот да патува во реваншот. Нашиот предлог е реми на полувреме и Тип 1 на крај.

Вкупен коефициент на тикетот 25.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*