Најава и предлог типови за поинтересните дуели од Лига Европа!

лига европа

Минатиот четврток се одиграа вкупно 40 натпревари од првото коло за квалификациите за Лига Европа, а точно седум дена покасно на програмата се реванш натпреварите каде што конечно ќе дознаеме кој екипи ќе одат понатаму.

Динамо Минск – Дери Сити – 1 и 2+ @ 1.5 во 1xBet

Динамо од Минск поголем дел од работата ја сработи на гостувањето во Ирска, бидејќи со два гола во гости, против ваков противник, шансите за кикс практично и ги нема. Упеаа со таа победа да ја продолжат серијата од вкупно 9 натпревари без пораз, а тоа на играчите им влева уште поголема самодоверба. Квалитет за пласман понатаму имаат, па не веруваме дека може да дојде до изненадување. Дери Сити, за неколку дена мора да се сретне со една од најјаките ирски екипи, Корк Сити, па така нема овде многу да се троши.

Иртиш Павлодар – Тракај – 0-2 гола @ 1.6 во 1xBet

Казахстанскиот претставник во првиот дуел донекаде ја оправда улогата на благ фаворит иако успеаа да промашат неколку стопроцентни шанси за гол. Многу потрфрлија во домашниот шампионат, а сега својата сила мора да ја насочат кон квалификациите за Лига Европа. Тракај во минатата сезона беше еден од најдобрите литвански тимови, но во последно време игра доста променливо. Се соочија и со проблеми во против Друидс и покажаа дека имаат проблем во нападот. На овој дуел очекуваме мал број на голови.

Макаби Тел Авив – Ференцварош – 1 @ 1.6 во Coinbet24

Еден од најинтересните натпревари е дуелот помеѓу Макаби и Ференцварпт. Во првиот натпревар го видовме очекуваното сценарио, квалитетна игра на двете страни со многу шутови. Двете екипи се навикнаа на висок домет, а што се однесува на овој дуел, очекуваме вистинска борба. Очекуваме победа за домаќинот, пред се поради подобрата форма, но и поради домашниот терен.

Тренчин – Будучност – 1 @ 1.50 во Coinbet24

Екипата на Тренчин во неколку наврати беше пред погодок, но за жал не ги искористија. Цела работа ја срабитија во 3 минути, бидејќи Чатаковиќ и Мансе беа прецизни во 27-та, односно 30-та минута. Црногорскиот гигант не успеа да се снајде на свој терен, а по нашето мислење уште потешко ќе им биде во Словачка, каде што се очекува трибините да бидат полни. Очекуваме победа за домаќините.

Домжале – Широк Брег – 3+ @ 1.97 во Coinbet24

Првиот дуел на овие две екипи изобилуваше со голови и се постигнаа дури 4, по два на двете страни, а исто така имаше и голем број на шанси. Домажале откако ги постигна двата гола продолжи со притисокот, а тоа направи да биде поинтересен натпреварот. Доста офанзивна игра очекуваме и на денешниот реванш натпревар. Се на се, станува збор за екипи кои играат фудбал за гол повеќе и во домашните првенства, па затоа и типуваме 3+.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*