Тикет на денот (петок, 06.07.2018)

тикет на денот

Повторно очите на љубители на фудбалот ќе бидат вперени во Мундијалот, каде што се играат првите две ¼ финални дуели. Покрај нив, имаме и неколку послаби лиги.

Каират – Иртиш – 1 @ 1.44 во Coinbet24

Во рамките на казахстанската лига повторно се сретнуваат Каират и Иртиш. Овие две екипиа играа неодамна два натпревари во купот, а слеавеше секогаш домашната екипа. Во Аламти беше 20, додека во Павлодар победи Иртиш со 3-1. Овде домаќинот е фаворит, односно второпласираниот тим на табелата. Веруваме во победа и ништо друго.

Регистрирај се на Coinbet24

БАТЕ – Жодино – 0-2 @ 1.8 во 1xBet

Лидерот на белоруското првенство и повеќекратниот првак игра дота променливо во оваа сезона. Почна одлично и редеше само победи, а потоа падна во криза. Жодино е на шестото место, а на 14 изиграни натпревари прими само девет гола. Ако има победник, веруваме дека тоа ќе биде БАТЕ, но сепак очекуваме мал број голови.

Регистрирај се на 1XBET

Kорк Сити – Шамрок – 1 @ 1.63 во 10Bet

Корк беше несреќно поразен во претходното коло од најголемиот ривал Дандалк и го отстапи првото место на табелата. За злото да биде поголемо, голот за триумф Дандалк го постигна во 93-та минута. Шамрок е во добра серија, три последователни победи без примен гол, па и на гостувањето кај актуелниот шампион доаѓа со големи амбиции. Очекуваме победа за Корк Сити.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*