Тикет на денот (вторник, 26.06.2018)

тикет на денот

За денес имаме солидна понуда од која може да издвоиме неколку натпревари за да го составиме тикетот на денот.

Данска – Франција – 2 @ 2.20 во 1xBet

Ова е натпревар кој одлучува за првото место во групата. На Французите им е потребен бод за лидерската позиција, а на Данците им е потребна победа. Проблемот за Ериксен и другарите е тоа што пораз може да ги исфрли од Мундијалот, ако Австралија го победи Перу со два гола разлика. Затоа сметаме дека Данска ќе игра внимателно и ќе ја чува својата мрежа. Франција е квалитетна и не веруваме дека ќе калкулира, бидејќи е потполно небитно дали се први или втори, ако во 1/8 финалето ги чека Хрватска или Аргентина, евентуално.
Регистрирај се на 1XBET

РОПС – ТПС – 1 @ 1.87 во 10Bet

Домаќинот е во одлична форма и се наоѓа на второто место. РОПС има три врзани победи зад себе, па не се сомневаме дека против последнопласираниот ТПС ќе ја забележи и четвртата. Гостите од ТУРКУ немаат победено на последните 11 натпревари, а забележаа 6 реми и 5 порази. Коефициентот за РОПС е одличен и веруваме во кец.
Регистрирај се на 10Bet

Мјолдален – Нест Сотра – 1 @ 1.60 во Coinbet24

Во одлична форма е Мјолдален, иако се уште заостанув со ефикасноста. Врзаа пет победи, а ако дојдат и до шестатата победа ќе се доближат на втората позиција која води во елитата, а тоа е конечната цел на овој тим. Гостите играат одлично против фаворитите и го декласираа Викинг во минатото коло, а пред тоа го победија и Алесунд. Меѓутоа кога се на гостински терен, не се толку убедливи и играат очајно. Мјолдален е фаворит во овој дуел.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*