Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски и Ќумбев ги типуваат натпреварите од А и Б група

Гачевски

Во понеделник стартуваат натпреварите од последното трето коло по фазата во групи на Светското Првенство. Последните два меча од А групата ги анализира и типува Филип Гачевски. Двата меча пак од групата Б се задача на Панче Ќумбев. Да ги видиме нивните прогнози за денешните дуели.

ГРУПА А

Саудиска Арабија – Египет – 2 @ 1.87 во Coinbet24

Саудиска Арабија е убедливо најслабата репрезентација на ова Светско првенство. Сигурен сум дека Египет после првите два добри натпревари, на кои забележа два порази конечно ќе слави победа на својот последен меч на турнирот.

Уругвај – Русија – 0-2 @ 1.54 во Coinbet24

Не очекувам многу голови на овој меч, затоа што се игра за првото место во групата. Мислам дека и едните и другите нема да ризикуваат премногу. Очекувам да одлучат нијанси на овој натпревар и затоа очекувам тврд меч со малку голови.

Ќумбев

ГРУПА Б

Иран – Португалија – 2 @ 1.67 во Coinbet24

Иран покажа дека може да биде цврст орев за фаворитите но верувам дека овде Португалија ќе добие. Искуството и квалитетот се на страна на Португалците.

Шпанија – Мароко – 1 и 3+ @ 2.10 во Coinbet24

Апсолутен фаворит овде е Шпанија. Верувам и дека ќе има најмалку три гола на овој меч. Штета за Мароко што е веќе отпишан затоа што покажаа доста добра игра во натпреварот со Португалија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*