Кој ќе биде „Златна копачка“ на Мундијалот? Коефициентите се одлични!

Кој има најголеми шанси да стигне до титулата најдобар стрелец на Мундијалот во Русија?

Мундијалот е се поблиску остануваат само уште една недела! Па така сегa се појавија и најголемите фаворити за освојување титулата најдобар стрелец на Мундијалот.

Низ историјата најдобрите голгетери собирале големо парче слава од најголемите фудбалски слулувања, топ стрелците секогаш остануваат запаметени по нивните мајстории на фудбалските терени.

Роналдо, Меси, Гризман, Нејмар – голем број фудбалски асови се во првиот ешалон фаворити за титулата. Останитите чекаат свој момент и се надеваат дека можат да блеснат од сенка.

Букмејкерите нудат одлични коефициенти доколку сакате да се обложите кој ќе биде најдобар стрелец  на Мундијалот.

Најголем фаворит е секако Лионел Меси па обложувалницата 10Bet дава квота 10.00, веднаш после него доаѓа Нејмар со квота 11.00, а на третото место е Гризман со квота 13.00.

Квотата на Кристиано Роналдо изнесува 15.00, а инетресно високи квоти имаат Килијан Мбапе 31.00 во 10Bet, Гонзало Игуаин 41.00 во bet365, како и Томас Милер и Роберт Левандовски со квота 34.00 во bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*