Тикет на денот (петок, 08.06.2018)

тикет на денот

Репрезентациите кои се квалификуваа за Мундијалот ги имаат последните проверки пред стартот на планетарниот шампионат, додека редовни кола има само кај Ирците.

Германија – Саудиска Арабија – T13+ @ 1.43 во 10Bet

Светските прваци ќе мора да ги „бришат дамките“ поради поразот од Австрија во генералната проба против Саудиска Арабија. Натпреварот се игра во Леверкузен, а последните резултати на Германците, беа загрижувачки. Иако Саудиска Арабија се пласираа на Мундијалот, пред  неколку дена против Перу  покажаа дека нема многу да се задржат. Очекуваме Германија да има силен тренинг и да постигне барем три гола.
Регистрирај се на 10Bet

Иран – Литванија – 0-2 @ 1.65 во Coinbet24

Иранците се прва репрезентација која стигна во Русија, а тоа потврдува дека во таа земја ништо не е случајно. Ова ќе им биде натпревар за прилагодување на климата, а противник ќе им биде селекцијата на Литванија. Иран е голем фаворит, а најсигурен тип ни е типот на мал број голови.
Регистрирај се на Coinbet24

Вотерфорд – Сент Патрик – 1 @ 2.18 во 1xbet

Во конкуренција на Дандалк и Корк, сите останати екипи можат да се борат само за трето место. Овие две екипи се најсериозни конкуренти за завземање на тоа место и пласман во Европа. Вотерфорд е моментално трет, но не е во најдобра форма, па има само еден трум на последните седум натпревари во сите натпреварувања. Ништо подобар не е ни Ст. Патрик, односно тие се во серија од три порази. Предност им даваме на домаќините.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*