Малери и махери на колото

малери и махери

Во оваа статија ќе ви ги претставиме кладилничарските малери и махери кои го одбележаа ова коло.

Малер 1

Играчот изиграл  7 наптревари и со вкупно коефициент од 1570 и за уплата од 25 денари ќе земел неверојатни 35.000 денари, но само ако го погодел натпревар Рен – Тулуз.

Малер 2

Комбо тикет со многу натпревари. Играчот го типувал натпревар помеѓу Оснабрук и Јена со знак 1х двојна шанса, но натпреварот заврши во корист на гостите и го остави без 62.200 денари.

Малер 3

Интересен тикет. Изиграни 4 натпревари Г.Г во прво полувреме, 3 погодени, а натпреварот помеѓу Торонто и Чикаго заврши 2-0. За малерозноста да биде поголема, Швајнштајгер промаши пенал во 38-та минута и не дозволи резултатот да биде 2-1. Жално.

Малер 4

Внимателно изграни 8 натпревар. Фулам како огромен фаворит имаше шанси да биде победник и на полувреме и на крај, но за жал на полувреме натпреварот беше реми, па така овој играч не се усреќи со скоро 9.000 денари.

Малер 5

Нема што многу да се каже за овој тикет. Иако сите веруваа во Виган, тој во првото полувреме губеше 1-0, па во 80-та минута израмни 1-1 и за жал така заврши. Доколку издвоеше победа, овој играч ќе го усреќеше со 55.000 денари. Жално.

Махер 1

6 од 6 внимателно изиграни и погодени натпревари. Погоден 300 коефициент и добитен играч околу 6500 денари.

Махер 2

Комбо тикет со прилично храбра уплата. За убаво да се трошат.

ДОКОЛКУ ИМАТЕ И ВИЕИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*