Тикет на денот (понеделник, 30.04.2018)

Денес понудата е нешто послаба, но тоа не е причина за ние да не го составиме тикетот на денот. Еве ги нашите предлози …

Бетис – Малага – T12+ @ 1.51 во Coinbet24 

Екипата од Севиља е вистински хит оваа сезона. Блиску се до пласман во Лига Европа, а сегашниот противник им е како порачан за да продолжат со успешната серија. Бетис во претходното коло зеде важен бод на Ванда Метрополитано, а пред тоа имаше шест победи во низа. Малага веќе е отпадната, а единствено што може да направи е да ја избегне последната позиција. Веруваме дека домаќинот ќе постигна 2 гола.
Регистрирај се на Coinbet24

Нирнберг – Брауншвајг – T12+ @ 1.83 во 10Bet

Домаќините се многу блиску до враќање во Бундес Лигата, а Нирнберг го заслужува тоа. Три кола ред крајот имаат 5 бода повеќе од третопласираните екипи и ако освојат сега три бода, ќе бидат на чекор до целта. Секако, тоа нема да биде лесно, бидејќи Брауншвајг не е екипа за потценување. Нирнберг нема изгубено на последните пет натпревари, но има победено само два пати. Нерешено не им одговара на никој, па затоа би требало да има и голови.
Регистрирај се на 10Bet

Краснодар – Локомотива – 0-2 @ 1.66 во 10Bet

Локомотива е блиску до титулата во руската Премиер Лига, а тоа никој не го очекуваше на почетокот од сезоната. Имаат четири бода повеќе од второпласираната Спартак Москва и натпревар помалку. Овој меч им е многу важен, па веруваме дека би можеле да се задоволат и со бод. Локомотива е без примен гол на последните 4 натпревари, а во претходните два резултатот беше 0-0. Нашето очекување е натпревар без многу голови.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*