Тикет на денот (вторник, 28.08.2018)

тикет на денот

Денес на располагање ги имаме реванш натпреварите од квалификациите за ЛШ, а исто така и некои послаби лиги.

АЕК – МОЛ Види – 0-2 гола @ 1.76 во 1xBet

Грчкиот АЕК беше далеку подоминантен во првиот натпревар кој се играше во Унгарија. Моментално тие имаат одличен резултат и нема што да „бркаат“. Од друга страна Видеотон мора да се отвори и да оди на се или ништо, но колку тоа ќе им успее во Грција е знак прашалник. Очекуваме мирен натпревар без многу голови.

Регистрирај се на 1XBET

Динамо Загреб – Јанг Бојс – 1 @ 2.50 во Coinbet24

Иако првиот натпревар заврши без победник, сепак предност им се дава на Хрватите бидејќи успеаа да постигнат гол во гости. Сега на домашен терен е тоа полесно, особено на Максимир во Загреб каде што ќе биде присутна публиката која несебично ќе го бодри Динамо. Јанг Бојс нема кој знае колкав квалитет, па сметаме дека Динамо ќе го гледаме во групната фаза со најдобрите од Европа.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.4

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*