Серија А 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Во Серија А викендов на програмата се натпреварите од 29-то коло. Нема да следиме некој голем дерби меч, но има многу натпревари кои ќе решаваат за опстанок или за изле во Европа. Се обидовме со мала анализа да ви помогнеме да го изберете најдобриот тип за овие дуели.

Удинезе – Сасуоло – 0-2 @ 1.68 во Unibet

Сасуоло се бори за опстанок, има ист број на бодови како и 18-то пласираниот СПАЛ и му гори под нозете. Секој меч е важен за нив, а секој бод е голем како планина. Тимот очекуваше многу подобра сезона, но игра под очекувањата, за разлика од Удинезе кој се наоѓа на средоната на табелата. Домаќинот е без шанси за пласман во Европа и е далеку од испаѓање, па може до крајот да одигра мирна сезона без притисок.

СПАЛ – Јувентус – 2-2 @ 1.90 во 10Bet

Се знае кој ќе биде победник на овој дуел. СПАЛ влезе во добра форма, има три меча без пораз забележувајќи две победи и едно реми. Сепак нема што да бара против Јувентус, кој конечно изби н алидерското место и ќе направи се за да го зачува. Јуве игра одлично, мудро чекаше Наполи да падне со формата и сега е прашање само колкава победа ќе извојува против СПАЛ.

Сампдорија – Интер – ГГ @ 1.80 во 10Bet

Ева е еден од натпреварите кои привлекуваат најголемо внимание во Серија А овој викенд. Сампдорија е во неверојатна форма и е во серија од 6 меча без пораз на домашен терен. Има 4 победи и две ремија и сега најавува уште еден позитивен резултат во борбата за пласман во Лига Европа. Интер е 5-ти на табелата и сака во Лигата на Шампиони, но мора да ги подобри своите перфоманси. По катастрофалната серија, Интер напредуваше во послендите неколку дуели но овој пат ги очекува многу тешка задача.

Милан – Киево – 1-1 @ 2.00 во 10Bet

Милан е во одлична форма и нема пораз во 2017 година во Серија А. Под водство на Гатусо тимот има неверојатна хемија и хармонија, но во овој меч сепак влегуваат по елиминацијата од Арсенал во Лига Европа. Тоа може да се покаже како проблем за овој тим, иако во сите сегменти на фудбалската игра предноста е н анивна страна на овој меч. Киево се бори за опстанок, но шансата за бодови треба да ја бара  против други екипи, не против Милан.

Беневенто – Каљари – 1 @ 2.50 во 10Bet

Беневенто е веќе испаднат од Серија А. Тимот има само три победи и едно реми и е убедливо најслабиот тим во лигата. Сепак, Беневенто игра многу подобро од тоа што го прикажуваат резултатите и навистина е штета што овој тим не освои барем уште некој бод. Каљари се бори за опстанок и ова е доста важен меч за нив. Сепак ако не освои Беневенто бодови на овој меч, тогаш кога ? Време е добрите игри на беневенто, конечно да се претворат во три бода.

Кротоне – Рома – 2 @ 1.53 во 10Bet

Кротоне се наоѓа на 16-то место, но конечно после серијата порази забележа победа во предходното коло и тоа над Сампдорија со неочекувани 4:1. Сепак ова е уште потежок меч за нив. Рома се очекува да фати залет по пласманот во ¼ финалето на Лигата на Шампиони и е огромен фаворит за победа. Атмосферата во тимот е на високо ниво, како и моралот на играчите па се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.

Торино – Фиорентина – ГГ @ 1.74 во 10Bet

Ова е доста привлечен дуел на две екипи кои се една до друга на табелата. Фиорентина е на 9-то, а Торино на 10-то место со разлика од само два бода. Токму затоа ова е важен дуел за двете екипи. Торино речиси цела сезона го играме на голови и тој тип поминува лесно, па нема причина да не играме на голови и овој пат. Фиорентина игра на малку голови во последно време, но против Торино реално е да постигне, но и да прими гол.

Верона – Аталанта – ГГ @ 1.92 во Unibet

Верона има две победи по ред, но сеуште е предпоследна на табелата. Сега овој тим најавува продолжување на серијата и бегање од опасната зона, но против себе ја има Аталанта. Гостите се на 8-то место, сакаат во Европа но заостануваат од своите конкуренти. Важен дуел за двете екипи, но многу поважен за домаќинот кој ќе игра затворено и ќе биде задоволен и со реми. Доколку одиграат како на предходните два меча, можат да се надеваат на исполнување на целта.

Лацио – Болоња – 1-1 @ 1.91 во Unibet

Лацио е на 4-то место и ќе направи се за да го зачува до крајот на сезоната. По пласманот во следната фаза во Лигата на Европа, сега во одлична атмосфера ја пречекуваат Болоња. Се е на страната на Лацио и прашање е само кој тип да го одиграме, а тоа да ни донсе поголем коефициент.

Наполи – Џенова – 1-1 @ 1.65 во Unibet

По серијата од два меча без победа, Наполи падна на втората позиција на табелата. Речиси цела сезона беше лидер, но кога требаше да одигра најдобро, одигра најслабо. Во исто време испаднаа од Лига Европа и тоа доволно говори за формата во која се наоѓа тимот. Сега ако не забележат победа веројатно ќе ја изгубат битката за титулата, а тоа не смеат да си го дозволат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*