Тикет на денот (сабота, 10.03.2018)

Во сабота на програмата има широк избор на натпревари за обложување. Искрено, понекогаш големиот избор и не е добра опција но ние веруваме дека ги избравме најдобрите 4 типа. На нашиот Тикет на денот, има добро анализирани натпревари и секако предлог типови за истите.

Ковентри – Барнет – 1Х @ 1.27 во 10Bet

Ковентри се бори за пласман во плеј-офот и се наоѓа на 8-то место на табелата, само едно место подоле од последното кое води во разигрувањето. Екипата имаше одлична позиција до пред неколку кола, но влезе во лоша серија и забележа 3 порази по ред. Сепак во последните два меча има победа и реми и полека ја враќа добрата форма. Барнет е последен на табелата и без разлика што и оваа екипа има подем во формата многу заостанова според квалитетот од Ковентри.
Регистрирај се на 10Bet

Ротердам – Рождал – 1 @ 1.85 во Marathonbet

Ротердам е непобедлив во последно време. Екипата игра одлично и не успеаја да ја спречат и најдобрите екипи во Лига Еден. Од друга страна Рождал игра слаба сезона и тешко е да се верува дека овој тим може да го сопре Ротердам. Домаќинот на 14 меча по ред нема пораз забележувајќи неверојатни 11 победи и три нерешени средби. Серијата на победи во низа сега трае веќе седум натпревари и според нас нема да запре тука.
Регистрирај се на Marathonbet

Тренчин – Трнава – ГГ @ 1.63 во 10Bet

Ова е дерби во Фортуна лигата на Словачка и дуел кој привлекува големо внимание во оваа земја. Очекуваме интересен, неизвесен но и ефикасен дуел. Сите очекувања беа, дека Тренчин ќе се прошета до шампионската титула, но се случи спротивното. Тренчин е на 5-то место во плеј-офот, додека Трнава е лидер на табелата со дури 9 бода повеќе од второпласираниот тим. По традиција оие две екипи меѓусебе играат ефикасни натпревари. На послендите нивни 8 натпревари секогаш паѓале голови на двете страни, а мечевите завршувале со 3:4, 3:3, 5:3 и слично.
Регистрирај се на 10Bet

Австрија Виена – Сент Полтен – 1 @ 1.57 во Pinnacle

Овој меч би требало да биде лесен за домаќинот, без разлика што и тие имаат лоша сезона. Сент Полтен е речиси испаднат од лигата и треба да се обиде да освојува бодови на домашен терен. Австрија и конечно во минатото коло славеше победа, по 4 меча на кои забележа едно реми и три порази. Токму на тој меч дебитираше новиот тренер на тимот. Сега е апсолутен фаворит и се очекува конечно овој тим да врзе две победи по ред. Со победи на натпреварите како овој може да го крене моралот и нема да пропушти таква шанса.
Регистрирај се на Pinnacle

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 6.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*