Тикет на денот (вторник, 20.03.2018)

Денешната понуда на натпревари е „сиромашна“ па затоа моравме да побараме некои помалку атрактивни парови, но веруваме дека може да биде од помош со нашите предлози.

Нортемптон – Шрузбери – T22+ @ 2.50 во 10Bet

Гостите се во сјајна форма и се борат за влез во повисок ранг. Моментално Шрузбери е на втората позиција со два бода помалку, но и натпревар помалку во однос на Блекбурн. Меѓутоа,  ниту второто месо не им е загарантирано, бидејќи Виган заостанува со три бода, но и два натпревари помалку од Шрузбери. Домаќините се борат за опстанок и се во лоша серија, па поради тоа секој бод може да им биде преседуен.
Регистрирај се на 10Bet

Соненхоф – Ханза – 0-2 @ 1.64 во Unibet

Доста тежок меч за типување од третата германска лига. Домаќинот се бори за опстанок, додека некогашниот бундеслигаш Ханза од Росток реди лоши резултати во последните четири натпревари. Со победа нд Ханза домаќините би решиле поголем дел од проблемите.  Од друга страна Ханза е во лоша серија од три порази, а со тоа си ја уништи позицијата која води во повисок ранг. Очекуваме тврд натпревар со малку голови, а победникот веруваме дека ќе биде неизвесен до самиот крај.
Регистрирај се на Unibet

Жалгирис – Армани –  1 @ 1.28 во 10Bet

Уште само четири кола до плејоф-от за Евролигата. Литвансите се се поблиску до пласман меѓутоа задолжително им треба уште една победа.  Шансата да им се оствари амбицијата е во дуелот против лидерот во италијанското превенство, екипата Армани од Милано. Уверени сме дека нема да а пропуштат таа прилика, а со уште некоја победа ќе го подобрат и пласманот на табелата. Победата за домаќинот е извесна, но искуството не учи дека изненадувањето е секогаш можно во Евролига.
Регистрирај се на 10Bet

Вкупно коефициент за овој тикет: 4.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*