Тикет на денот (среда, 28.02.2018)

Во среда на програмата има доста интересни средби за типување кои ни привлекуа големо внимание. Понудата не е голема, но е добра и ние одбравме три натпревари за нашиот Тикет на денот кои веруваме дека ќе испаднат според нашите прогнози.

Хиберниан – Хамилтон – 1 @ 1.40 во Unibet

Хиберниан е голем фаворит на овој меч. Тие се поквалитетни, се наоѓаат на 4-то место со големи амбиции и играат дома. Хамилтон ќе се бори за опстанок сезонава бидејќи има само 5 бода предност од последниот тим на табелата. Хамилтон славеше минатото коло над Патрик, но пред тоа имаше 4 порази во серија. Хиберниан пак има 4 меча без пораз и се очекува да ја продолжи таа серија.
Регистрирај се на Unibet

Рандерс – Хелсингор – 1 @ 1.65 во Marathonbet

Хелсингор уште на стартот од сезоната беа аутсајдер и најголем кандидат за испаѓање од Суперлигата на Данска. Тимот е последен со само 16 бода и тешко дека ќе се спаси од испаѓање. По зимската пауза забележа 3 порази на кои прими неверојатни 14 гола, а два од тие мечеви ги загуби со по 6:1. Рандерс има ист број на бодови како и нивниот гостин, но игра дома и има многу поквалитетен тим на располагање. По паузата екипата се консолидираше, забележа две ремија по ред и сега е време за победа.
Регистрирај се на Marathonbet

Малага – Севиља – Х2 @ 1.34 во 10Bet

Се знае кој е кој на овој дуел. Малага е печена за испаѓање од Ла Лига, додека Севиља игра одлично на два фронта, дома и во Лигата на Шампиони. Веќе 10 меча Малага не знае за победа, забележувајќи 8 порази и две ремија. Проблем за Севиља може да биде нарушената атмосфера по поразот во минатото коло од 2:5 од Атлетико Мадрид. Петте примени гола на домашен терен ги отворија сите проблеми во одбраната и сега прашање е дали екипата ќе се консолидира. Но ако не го направи тоа против Малага, тогаш против кого ?
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*