Тикет на денот (понеделник, 31.12.2018)

тикет на денот

Последниот ден од календарската година не изобилува со спортски активности. Отворена е тениската сезона, а се играат и неколку репрезентациски дуели, воглавно во подалечните земји.

Катар – Иран – 0-1 @ 2.47 во 1xBet

Домаќинот на нареднот Мундија ќе игра со една од најдобрите азиски репрезентации и константен учесник на Светските првенство во последните две децении. Катар изигра голем број пријателски натпревари со желба да го дочека натпреварувањето во 2022 година спремен и да бидат рамноправни со останатите светски селекции. Во претходните десет дена веќе три пати излегоа на терен. Според нас овде треба да има мал број голови, па затоа типуваме најмногу 1 погодок.
Регистрирај се на 1XBET

Рамос Винјолас – Басилашвили – 1 @ 2.75 во Bet365

Еден од најинтересните дуели на првото коло во турниорт во Доха се игра помеѓу овие два ривали. Тенисерот од Грузија Басилашвили, имаше фантастична сезона и стигна до 21 позиција и тука ја дочека новата сезона. Винјолас не е типичен претставник на шпанската школа и умее да игра на брзи подологи, а според нас тој е потценет со коефициентот за овој натпревар. Типуваме победа за Шпанецот.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*