Тикет на денот (сабота, 24.02.2018)

За денес обложувачката понуда е доста голема, а ние избравме 3 натпревари за кои сметаме дека се доста сигурни и решивме да ви ги претставиме во форма „тикет на денот“.

Интер – Беневенто 1-1 (1.71)

Интер оваа сезона ја започна доста добро, се искачи високо на табелата и одеднаш почна да реди лоши резултати. Што ли се случи со момците на Спалети е прашањето кое многу луѓе си го поставуваат. Во претпоследниот дуел издвоија победа над Болоња, а во последниот претрпеа пораз од Џенова. Од друга страна Беневенто успеа да издвои само неколку победи вклучувајќи ја и последната против Кротоне, но тоа не им смени многу во поглед на табелата.

Победа за Интер на полувреме и на крај @ 1.71 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

Фереира – Бенфика 2 (1.36)

Фереира влезе во една лоша серија на резултати и успеа да врзе 3 порази по ред. Тие се помеѓу последните во португалската лига, а ако продолжат со ваквите резултати многу брзо ќе завземат едн од црвените позиции. Од друга страна Бенфика има исто бодови со Спортинг и практично се борат за квлификациската позиција за ЛШ. И двете екипи немат право на „кикс“, па затоа сметаме дека максимално ќе го искористат послабиот противник.

Победа за Бенфика @ 1.36 во William Hill

Регистрирај се на William Hill

Вердер – Хамбургер 0-3 (1.25)

Ова е дуел каде што двете екипи имаат очајничка потреба за победа, бидејќи се наоѓаат скоро на дното од табелата. Додека Вердер успева тек-тук да земе 3 бода, Хамбургер е катастрофален. Овој неуспех и на двете екипи им се препишува на офанзивната организација, па така овде очекуваме една спора игра без многу голови.

Вкупно голови на натпреварот Under 3.5 @ 1.26 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 2.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*