Тикет на денот (недела, 25.02.2018)

Како и секоја недела, така и оваа решивме да ви составиме тикет на денот. За денес избравме 3 натпревари кои според нас изгледаат доста сигурно.

ПСЖ – Марсеј – Г.Г (1.65)

Ова ќе биде дуел на две француски екипи за кои може да кажеме дека го играат најотворениот фудбал во француското првенство. Додедка ПСЖ сигурно ја држе лидерската позиција, Марсеј е во трка со Монако за позицијата која води во ЛШ. Ние очекуваме отворен натпревар од овој дуел и голови на двете страни.

Двата тима постигнуваат гол @ 1.65 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Рома – Милан – Г.Г (1.74)

Ова е големо италијанско дерби. Рома оваа сезона игра супер и во топ 4, а тоа е карактеристично за нив. Сепак се далеку од трката за титула бидејќи заостануваат 16 бода зад првопласираниот Наполи. Милан откако го смени тренерот и на кормилото застана Гатузо почна да реди позитивни резултати. Очекуваме голема борба на овој натпревар, не толку за бодови колку што за престиж.

Двата тима постигнуваат гол @ 1.74 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Jувентус – Аталанта 1 (1.49)

Јувентус како што знаеме е најсериозниот кандидат за италијанската титула. Тој заостанува на само 1 бод зад Наполи и нема право на „кикс“. Колку и да е Аталанта амбициозна сметаме дека Јувентус нема да дозволи на домашен терен да не си ги добие 3-те бода кои му следуваат. Од друга страна Аталанта е 4 натпревари по ред без победа.

Победа за Јувентус @ 1.49 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*