Тикет на денот (понеделник, 09.04.2018)

Иако е понеделник, неколку интересни натпревари се играат ширум Стариот континент. Потребно е само да ги изберете вистинските и да бидете добитни. Звучи лесно, зар не…

Митиланд – Копенхаген – Г.Г @ 1.62 во 10Bet

Многу интересен натпревар во Данска. Митиланд се надеваа дека може до титулата преку Брондби, но не му оди баш од рака. Сега имаат тежок дуел, со поранешниот шампион, Копенхаген, кој е повторно во екстра форма, само закаснета. Митиланд победува и понатаму, но тоа не го прави убедлив како во првиот дел од сезоната. Желбата на Копенхаген е да го завземе третото место, па веруваме во една голема борба и голови на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

Лајпциг – Леверкузен – Г.Г @ 1.60 во 10Bet

Натпревар кој има влијание на тоа кој ќе биде во Лигата на шампиони следната сезона. И едните и другите се надеваат дека можат да станат дел од европската елита, но поразениот од овој меч ќе направи чекор наназад. Веруваме дека ќе се отворат уште од првиот момент и ќе стегаат кон приотивничкиот гол, како едните, така и другите. Веруваме дека ќе видиме најмалку по еден гол во двете мрежи.
Регистрирај се на 10Bet

Генчелбирлиги – Галатасарај – T22+ @ 1.57 во Unibet

Галатасарај е на врвот од табелата и сака да го заврши турското првенство на таа позиција. Во врат им дишат Башакшехир кои се бод над Бешикташ. Домаќинот е во лоша серија на резултати која го доведува во зоната на испаѓање. Во последните пет натпревари освоија само два бода, па сега мора да се вадат против Галатасарај. Нашето очекување е најмалку две топки во мрежата на домаќинот.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*