Малери и махери на колото!

малери и махери

Уште еден викенд помина и многу тикети, некои беа добитни, а некои многу блиску до добивка. Во нашата редакција пристигнаа повеќе тикети, а ние избравме неколку и решивме да ви ги претставиме.

Тикет бр.1

Нортемптон е виновникот што овој тикет не е добитен и што обложувачот не стана „побогат“ за 12.000 денари.

Тикет бр. 2

На овој тикет нема некоја голема добивка, но има изиграно 17 натпревар со лесна игра, односно најмалку 1 гол во прво полуврме. Погодил 16, а Тамворт заврши 0-0 во првото полувреме и не го усреќи обложувачот

Регистрирај се на Pinnacle

Тикет бр. 3

Овде имам еден микс тикет со повеќе игри на него. За натпреварот Ница – Тулус овој обложувач типувал на домаќините, а конечниот исход беше во корист на гостите, па така не доби 5000 денари.

Тикет бр. 4

Играчот доста вешто ги изиграл овие 6 натпревари и на уплата од само 20 денари составил тикет за можни 38.000 денари. Сите како што треба, освен Вест Хем кој заврши 1-1. Доколку постигнел уште еден гол, парите ќе беа негови.

Тикет бр. 5

За овој тикет зборови не се потребни. Обложувачот изиграл кошаркарски натпревари на поени, а Асвел Лион го „поништил“ за неверојатни 197.5000 денари. КАТАСТРОФА!

Регистрирај се на Unibet

Тикет бр. 6

Овој тикет е махерски одигран, но со малерски исход. Обложувачот погодил точни резултати, ГГ3+, но пеналот досуден за Монако во првото полувреме беше кобен за него и го остави без неверојатни 57.000 денари за само 20 денари уплата. ЖАЛНО!

Тикет бр. 7

Играчот на овој тиект изиграл многу спортови, но ракометниот дуел помеѓу Хелветиа и Гуадалајара заврши со реми и го остави играчот без 20.000 денари. 

 

Tикет бр. 8

Боливискиот Ориенте Петролеро имаше водство во првото полувреме над Вилстермен, но во второ полувреме следеше пресврт. Играчот типуваше на победа за Петролеро на полувреме и на крај.

Тикет бр. 9

Мајсторски изиграно и за 50 денари добиено солидна цифра. Играта се состови во тоа тимот да постигни 2 гола, но и да биде цел натпревар гол-гол.

Тикет бр. 10

Овој играч дали ја сонувал, дали ја анализирал Лидс не знаеме се уште, но мајсторски ја погодил и ја врзал со уште два натпревари во кои типувал дека ќе паднат повеќе од 2 гола во првот полувреме. Нека му е со среќа.

Тикет бр. 11

Oвој тикет нема голем коефициент, но има голема уплата и зато му ја доделуваме титулата „храбар тикет“. Внимателно избрани 4 натпревар, уплатени на 5.000 денари и добиени фантастични 21.000 денари. Нека е со среќа!

Регистрирај се на 10Bet

ДОКОЛКУ ИМАТЕ И ВИЕИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*