Тикет на денот ( Лига на Шампиони, 17.10.2017 )

Во вторник продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на Шампиони, а на програмата се натпреварите од 3-то коло. Има доста интересни дуели, а некој од нив се навистина тешки за типување, но ние очекуваме дека ова ќе биде ефикасно коло и одбравме дури три натпревари на кои очекуваме дека ќе паѓаат доста голови.

ФЕЕНОРД – ШАЈХТОР – ГГ ( 1.65 )

За Феенорд ова е историска сезона, бидејќи екипата по долга пауза се врати на картата на фудбалска Европа. Очкувањата беа големи, но досега оваа екипа има два порази и време е конечно да освои бодови, особено што игра дома на пеколниот Де Кујп во Ротердам. Шајхтор е одличен сезонава, а славеше и против Наполи во првото коло со што ги истакна високите амбиции сезонава. Предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.65 во 10Бет.

ЛАЈПЦИГ – ПОРТО – ГГ ( 1.77 )

Проблемот на Лајпциг во Лигата на Шампиони е неговото неискуство кога во прашање се настапите во Европа, додека Порто е далеку поискусен тим и тоа е голема предност за нив пред овој меч. Сепак ова е меч на две офанзивни екипи и затоа можеме да очекуваме голови и на двете страни. Предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.77 во 10Бет.

МОНАКО – БЕШИКТАШ – ГГ ( 1.70 )

Монако игра повторно одлично оваа сезона, но само во домашниот шампионат. Во ЛШ освои само еден бод од два меча и сега е пред императив да победи. Бешикташ пак е прв со две од две и е големо изненадување вооваа група и факт е дека ќе игра голема улога оваа сезона во ова натпреварување. Предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.70 во 10Бет.

МАНЧЕСТЕР СИТИ – НАПОЛИ – 1 ( 1.55 )

Сити игра неверојатно добра сезона. Во Премиер Лигата сеуште немаат пораз забележувајќи 7 победи и едно реми, а во овој дуел влегуваат по победата од 7:2 над Стоук со што јасно е дека тимот на Гвардиола е во одлична форма. Во добра форма е и Наполи кој има 8 од 8 во Серија А, но овој пат тешко дека ќе одолее на нападите на Сити, особено што веќе забележа еден пораз во ЛШ и тоа од Шајхтор. Предлагаме да одиграте Победа на Манчестер Сити со коефициент 1.55 во 10Бет.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*