Тикет на денот (сабота, 27.01.2018)

Денес, сабота, понудата во сите обложувалници е комплетна, а во некои лиги веќе и влегуваме во втората половина од сезоната. Од цела понуда ние издвојуваме три натпревари и уредно ги пакуваме во пакет наречен „тикет на денот“.

Валенсија – Реал Мадрид Г.Г (1.43)

Ова е дуел на две силни и изненадувачки екипи. Валенсија изненадување во позитивна смисла, а Реал Мадрид во негативна. Сепак и двете страни имаат силна офанзива и знаат да постигнат голови без проблем. Кога сето ова ќе го поткрепиме со традицијата на меѓусебните натпревари во кои во последните десет и двата тима постигнуваат барем по еден погодок, добиваме еден чист натпрвар за типување на голови.

Двата тима да постигнат барем по еден гол @ 1.43 во 10Bet
Добиј бонус на 10Bet

Киево – Јувентус 2 (1.37)

Јувантус е во мртва трка со Наполи за првата позиција во италијанската Серија А. Тие ние претставија сезона карактеристична за нив, односно од досега изиграните натпревари тие имаат само два порази и две реми. Од друга страна Киево е влезен во неверојатно лоша серија и нема издвооено победа на седум натпревари последователно. Без никакви дилеми, типуваме победа за гоститите.

Победа за Јувентус @ 1.37 во 1xBet
Добиј бонус на 1XBET

Ипсвич – Вулверхемптон 0-2 (1.75)

Во овој дуел тимот на Вулверхемптон е изразен фаворит, а ние комплетно се согласуваме со светските букмејкери. Вулеврхемптон не е тим кој победува со разлика, но затоа кога ќе постигне гол знае да се затвори и да чека, а Ипсвич не се особено добри кога станува збор за постигнување погодок. Од овој натпревар очеуваме еден тврд пристап од двете страни и натпревар без многу голови.

Вкупно голови на натпреварот помалку од 2.5 @ 1.75 во Unibet
Добиј бонус на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.42

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Тикет на денот (недела, 28.01.2018) – Kladenje.mk
  2. Тимот на Кладење.мк вчера беше добитен, а вие? – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*