Тикет на денот (вторник 09.10.2018)

тикет на денот

За оние кои сакаат да се обложуваат на фудбал, немаме добри вести. Следи репрезентативната пауза, а ќе се играат натпревари само од пониските лиги.

Ергрите – Дегерфорш – 1 @ 1.86 во 1xBet

Во последниот натпревар од 26-то коло од шведската втора лига, силата ќе ја измерат двете екипи кои се една до друга, а бидејќи се во златната средина, натпреварот нема да има големо резултатско значење. Ергрите е во многу подобра форма, на претходните пет натпревари изгубија само еднаш, а победија три пати. Дегерфорш е во лоша серија резултати, па во претходните шест натпревари во првенството славеа само еднаш, два пати беа поразени и три натпревари изиграа нерешено. Тоа е единствена причина за нашиот тип.
Регистрирај се на 1XBET

Кроули Таун – Портсмут – 2/2 @ 2.88 во Bet365

Во рамките на англискиот Чектрејд куп се сретнуваат екипите на Кроули Таун и Портсмут. Овде имаме дуел на два тима кои играат во различни лиги, односно имаат различен квалитет. Портсмут моментално се наоѓа во Лига 1 и засега одлично им оди, додека Кроули е едно ниво подолу, а искрено и немаат со што да се пофалат. Очекуваме Портсмут да биде доминантен на теренот и да издвои победа без поголеми проблеми.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*