Копа Италија 1/4 финале: Милан – Интер, најава, анализа и предлог тип

Милан - Интер

Во текот на неделава на програмата се ¼ финалните натпревари во Копа Италија, а дербито се игра во Милано каде играат гратските ривали Милан и Интер. Ова е второ дерби Дела Мадониа сезонава, откако на првиот меч славеше Интер со 3:2. Сега во Копа Италија нема изразит фаворит, но повтоно Интер е во предност.

Милан со кошмарна сезона

Да се каже дека Милан има кошмарна сезона дури е преблаго. Пред сезоната се беше на страната на Милан. Големите инвестиции на Росонерите и фудбалерите кои тие ги донесоа во Серија А најавуваа светли денови за екипата. Сепак, наспроти очекувањата на навивачите Милан е на 11-то место со 7 победи, 3 ремија и дури 8 порази. Дојсе смена на Монтела која беше и те како очекувана, но неговиот заменик Гатузо како да ја дотолчи екипата. Од неговото доаѓање во екипата, Милан игра уште полошо. Прво против Беневенто одиграа нерешено 2:2 што беше прв бод за Беневенто во Серија А. Потоа следеше тешка победа над Болоња, па два порази од Верона и Аталанта. Токму тие порази се загрижувачки бидејќи Милан прими 5 гола, а не даде ниту еден гол. Работите одат толку лошо што играчите ја минаа минатата недела во тренинг кампот, таму спиеја и беа во целосен карантин.

Покрај вакви маки за Милан, дојде и овој меч во Копа Италија против гратскиот ривал. А ако играте против екипа како Интер во ¼ финалето на Купот неможете да бидете задоволни.

Интер импресионира сезонава

За разлика од Минал, Интер импресионираше сезонава во Серија А. Екипата се наоѓа на третото место и тоа само поради двата порази по ред во минатите две кола од Удинезе и Сасуло кои беа први за нив сезонава. Спалети се чини дека е најголемото засилување за Интер, бидејќи тој веќе ги подобри перфомансите на екипата само неколку месеци по неговото доаѓање. Единствен проблем за Интер оваа сезона може да биде тоа што тимот останува премногу зависен од Мауро Икарди, но со потпишувањето на Борја Валеро и Матијас Векино барем ја зацврстија стабилноста во средниот ред.

На првиот натпревар помеѓу овие две екипи одигран во рамките на 8-то коло на Серија А, Интер славеше со 3:2. На тој меч Икарди постигна хет-трик, па и сега тој ќе биде најголемата опасност по голот на Милан. Доколку миланезите успеат да го сопрат него, ќе завршат голема работаи ќе имаат шанси за добар резултат. Доколку играат повторно лежарно во одбраната како на предходните дуели, Интер ќе слави победа.

Наш предлог:

Реми или победа на Интер @ 1.36 во 1xBet

Двете екипи да постигнат гол @ 1.67 во 1xBet

Мауро Икарди да постигне гол @ 1.83 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*