Тикет на денот (сабота, 07.04.2018)

За денес ни претстои богата саботна понуда, а има и неколку градски дербија во најјаките лиги.

Блекбурн – Саутенд – T12+ @ 1.62 во 10Bet

Најинтересната борба за првите две места и влегување во повисок ранг, се води во англиската Лига 1. Блекбурн, Виган и Шрузбери се наоѓаат на првите три позиции и имат еднакви шанси за чекор погоре. На Блекбурн им доаѓа Саутенд, екипата која игра добро, но нема никаков императив резултат до крајот на превенството. Саутенд беше убедлив против Гилингем, па со дополнителна самодоверба стигнува во Блекбурн. Очекуваме Блекбурн да постигне барем да гола против Саутенд.
Регистрирај се на 10Bet

Монако – Нант – T12+ @ 1.62 во 10Bet

Монако застанаа во Рен и освоија самобод, а веројатно тоа им е последица од убедливиот пораз во финалето на Лига Купот против ПСЖ. Сега на Монако им остана да го изборат второ место, бидејќи зад грбот им се Лион и Марсеј. Како што се ближи крајот на сезоната, Нант попушта во формата. Веруваме дека немаат сила да им се спротистават на силниот Монако, па затоа очекуваме дека домаќините ке постигнат најмалку 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

Видеотон – Ујпешт – 1 @ 1.55 во Unibet

На Видеотон им стигнува на домашен терен екипата на Ујпешт која се наоша во одлична форма. Видеотон против Пушакаш иако беше доминантен на теренот, не успеа да издвои победа, туку се задоволи само со бод. Поради сето ова, домаќините немаат право на уште еден кикс, па затоа може да сметаме дека ќе издвојат важна победа за нив.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*