Кога сака – сака: За 10 евра добил 10.000 евра!

тикет

Еден обложувач од Винковац минатата недела својот тикет погодил неверојатни 23 натпревари и за 70 куни или приближно 10 евра освоил неверојатни 76.204 куни, односно 10.000 евра.

„Мајсторот“ за тие пари би зел и поголема добивка доколку  да ги изиграк „чисти“ натпреварите, но сепак неговата одлука била за играње на систем во кој практично смеел да промаши 2 натпревари. Изиграл комбинација со 6 фиксови и систем 15 од 17.

На крајот, ги погодил сите 6 фиксови и сите 17 натпревари во системот. Ист така, не лакомел со коефициентите, односно ги изиграл сите натпревари како што требало да завршат, а за некое чудо ги избегнал „мините“ од овој викенд.

Што се однесува до фиксовите, винковчанецот имал помали проблеми со Јувентус и Манчестер Јунајтед кои се мачеа против Кротоне, односно Брајтон. Како еден од потешките натпревари ќе го земеме натпреварот од Лига Европа помеѓу Атлетик Билбао и Херта. Баскијците славеа со победа од 3-2, иако во два наврати имаа негативен резултат.

Меѓутоа, најголемата драма среќникот ја имал во неделата вечерата кога чекал победа за Клуб Бриж. Гостите до последен момент имаа позитивен резултат, но само за 7 минити домаќините успеаа да го свртат резултатот во нивна корист.

 

1 Trackback / Pingback

  1. Фото: Мајстор за обложување - за 10 евра доби 10.000 - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*