Тикет на денот ( Лига на Европа 19.10.2017 )

Во четврток на програмата се натпреварите од третото коло на Лигата на Европа. Овој пат за вас ги одбравме најдобрите типови од понудата на онлајн обложувалницата 1хБет. Очекуваме ефикасност во Лигата на Европа, па затоа повеќето мечеви ги игравме на повеќе голови.

НИЦА – ЛАЦИО – ГГ ( 1.70 )

Ова ќе биде еден од најпривлечните дуели во третото коло на ЛЕ. Двете екипи играат офанзивен фудбал и на секој меч одат на гол повеќе од противникот, а нивните дуели сезонава се помеѓу најефикасните. Ница игра доста променлио, но е одлична во ЛЕ, додека Лацио се наоѓа во страшно добра форма и затоа очекуваме ефикасен меч. Предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.70 во 1хБет.

ДИНАМО КИЕВ- ЈАНГ БОЈС – 1 ( 1.65 )

Домаќините досега имаат две од две во ЛЕ и со победа на овој меч ќе бидат речиси сигурни патници во елиминациската рунда на ова натпреварување. Тимот од Швајцарија има големи амбиции сезонава и сакаат да ја поминат групата, но по првите два меча одиграа две ремија против Партизан и Скендербег па тешко дека ќе освојат бодови во Украина. Предлагаме да одиграте Победа на домаќинот со коефициент 1.65 во 1хБет.

ХОФЕНХАЈМ – БАШАКШЕХИР – Над 2.5 гола ( 1.55 )

Хофенхајм е фаворит на овој меч, но досега е без победа во групата. Доколку не успее да слави и на овој дуел ќе ги загуби шансите за прогрес понатаму. Башакшехир има за цел да ја помине групната фаза и освои бод досега во групата, па и оваа екипа има императив да победи. Очекуваме доста офанзивен дуел, а кога се игра офанзивно доаѓаат и головите па предлагаме да одиграте Да паднат над 2.5 гола со коефициент 1.55 во 1хБет.

БРАГА – ЛУДУГОРЕЦ – ГГ ( 1.80 )

Брага има две од две по првите два меча во групата и е најсериозен кандидат за пласман во следната рунда. Екипата игра одлично и е офанзивно ориентирана, но е доста слаба во одбранбените задачи. Токму поради тоа постои голема веројатност и Лудогорец да постигне гол во Португалија па предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.80 во 1хБет.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*