Тикет на денот (вторник, 31.07.2018)

тикет на денот

Денес во понудата имаме реванш натпревари од второто квалификациско коло за ЛШ, како и натпревари од пониските германски лиги.

Шериф – Шкендија – 1 @ 1.63 во 10Bet

Македонскиот шампион славеше со минимална победа во првиот дуел, но тоа не е гаранција за пласман во третото коло. Да потсетиме дека Шкендија во минатата рунда со 5-0 го испрати велшкиот ТНС, па во реваншот спасуваше жива глава, бидејќи изгуби со 4-0. Молдавците се појак тим од ТНС и не се сомневаме дека можат да достигнат гол помалку. Шансата за Шкендија може да лежи во фактот дека не примија гол на домашен терен, па и со пораз ќе можат понатаму, секако доколку постигнат барем еден гол.
Регистрирај се на 10Bet

Пјуник – Тобол – 0-2 @ 1.64 во 1xBet

Очекуваме голема неизвеснот во овој дуел. Сметаме дека гостите се нешто подобри, но на Ерменците им е доволен триумф од 1.0. Пјуник во првото коло го елиминира Вардар, додека Тобол беше подобар од грузискиот Самтредиј. Казаахстанците имаа водство од 2:0 во првиот дуел, но примија гол во 90-та минута кој може скапо да ги чини. Она што е сигурно е дека двете екипи ќе играат внимателно и без многу притисок, па затоа предлага 0-2 гола.
Регистрирај се на 1XBET

Бојројт – Мемингем – 2 @ 2.20 во Coinbet24

Германската четврта лига Баварија веќе стигна до четвртото коло. Бојројт не само што нема освоено бод, туку нема ни постигнато гол. Домаќинот има гол разлика од 0-7, а ако продолжи вака, брзо ќе се пресели во Оберлига. Меимингем е фаворит, иако е гостин, а коефициентот за негова победа е одличен. Освен тоа и традицијата е на страната на Мемингем, па затоа типуваме чиста двојка.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*