Тикет на денот ( сабота, 18.11.2017 )

После кратката пауза за репрезентации, се враќа викенд полн со натпревари. Нашиот тикет за денес го составивме од две градски дерби и според нас една „чиста двојка“. Среќно!

ВБА – ЧЕЛСИ – 2 (1.62)

Тимот на ВБА моментално се наоѓа во многу лоша позиција, а доказ за тоа ни е формата, односно поразите кои ги претрпува како на гостински, така и на домашен терен. Челси имаше лош период, но успеа да го надмине сето тоа и оствари три победи по ред во Премиер Лигата. На овој натпревар сметаме дека ВБА нема што да очекува од крајниот исход, туку едноставно да се предаде.

Победа за Челси @ 1.62 во William Hill

Регистрирај се на William Hill

РОМА – ЛАЦИО – Г.Г (1.52)

За овој натпревар може да кажеме дека и двете екипи страшно „газат“. Со оглед на тоа што е градско дерби, колку што се важни бодовите, толку е и важен престижот на овој натпревар. Двете екипи се во одлична форма, полни се со напаѓачки дух и огромна желба за победа. Според тоа очекуваме еден прекрасен фудбал и најмалку по еден гол од двете страни.

Двата тима ќе постигнат барем по еден гол Г.Г @ 1.53 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

АТЛЕТИКО МАДРИД – РЕАЛ МАДРИД – Г.Г (1.7)

За ова градско, односно мадридско дерби едно е сигурно, а тоа е дека „ќе гори“ Ванда Метрополитана. После едвај победените натпревари кои ги издвојува Атлетико Мадрид и „катастрофата која ја преживеа“ Реал од Жирона, време е да застанат на цврсти нозе и да ни прикажат игра каква што очекуваме сите, односно да ни претстават една вистинска борба за три бода. Нашето очекување е дека и двата тимови ќе постигнат најмалку по еден гол.

Двата тима ќе постигнат барем по еден гол Г.Г @ 1.7 во 1хBet

Регистрирај се на 1XBET

1 Trackback / Pingback

  1. Тикет на денот ( недела, 19.11.2017 ) - Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*