Тикет на денот (сабота, 30.06.2018)

тикет на денот

За денес, покрај 1/8 финалето од Мундијалот, на распоредот ги имаме и натпреварите од Скандинавските лиги.

Валерегна – Бодо/Глимт – Г.Г @ 1.74 во 10Bet

Во првиот натпревар од 15-то коло на елитната норвешка лига се сретнуваат Валеренга и Бодо. Двете екипи се одликуваат со слаба ефикасност, па домаќинот во претходните шест натпревари потигна само три гола. Гостите за нијанса ја подобрија својата форма, но минатата недела ремизираа на домашен терен соСандерфјорд. Домаќинот е благ фаворит, но очекуваме најмалку по еден гол во двете мрежи.

Регистрирај се на 10Bet

Варнамо – Браге – 2 @ 2.35 во 1xBet

Домаќинот се прости од втората лига веќе во првата половина од првенствотото. Варнамо врза седум последователни порази и најверојатно им нема спас. Гостите играат добро во последно време, па веруваме дека без проблем ќе се справат со екипата на Варнамо. Браге сигурно ќе се замеша во борбата за пласман во елитата, а тоа ќе биде лесно остварливо ако денес земе три бода.

Регистрирај се на 1XBET

Хонка – РОПС – 1 @ 1.79 во Coinbet24

Рованијеми не предаде во минатото коло кога не успеа на домашен терен да го совлада ТПС Турку. Затоа сега сметаме дека нема големи шанси на гостувањето кај Хонка, тимот кој е во одлична форма. Хонка на последните пет натпревари има четири победи и реми. РОПС серијата од три победи ја прекина во минатото коло, а сега лесно може да го снајде повторно пораз.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 7.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*