Тикет на денот (сабота, 02.06.2018)

тикет на денот

И овој викенд имаме последни кола од Маџарска и шпанската Сегунда, а освен тоа има и контролни натпревари пред почетокот на Мундијалот во Русија.

Австрија – Германија – T22+ @ 1.58 во 10Bet

Светските шампиони, првата проверка пред Мундијалот ќе ја имаат против селекцијата на Австрија. Иако не изборија пласман за Мундијалот, тие сепак изборија четврто место. Австријците под водство од новиот селектор победија во четири натпревари и тоа Уругвај, Словенија, Луксембург и Русија. Нема да им биде лесно на Германците, но сепак се фаворити. Последниот натпревар го изгубија од Бразил и ова е прилика да се вратат на победничката патека.
Регистрирај се на 10Bet

Кордоба – Спортинг Хихон – 1 @ 1.79 во 1xbet

Домаќинот се уште нема обезбедно опстанок, па триумфот над Хихон ќе им биде од големо значење. На дното е голема гужва, а дури шест екипи можат да им се придружат на Лорка и Б тимовите од Севиља и Барселона. Кордоба е во таа група, но сами одлучуваат за својата судбина. Имаат серија од три победи, а освен тоа се во одлична форма. Спортинг долго време беше кандидат за директна промоција, но серијата од три последователни порази им стави точка на нивните амбиции. Очекуваме победа за домаќините.
Регистрирај се на 1XBET

Санднес – Конгсвингер –  1 @ 1.79 во Coinbet24 

Второлигашите во Норвешка го продолжуваат првенството и покрај настапот на нивната репрезентација. Единствениот саботен натпревар од оваа лига е овој. Домаќинот е одличен на домашен терен, има четири победи и едно реми, додека гостите на четири натпревари во гости освоиле само еден бод. Сето ова ни зборува дека бодовите ќе ги земе Санднес.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*