Unibet и Bet365 се прв избор за типување на bettingexpert

Top-matches-BE

Unibet и Bet365 продолжија да го држат врвот за најмногу типови на најголемите натпревари на “bettingexpert”. Двете обложувалници имаат 10,29% од сите типови за Финалето на Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус.
Истите две обложувалници се и на првите две места и за следните 4 најтипувани натпревари на „bettingexpert“, двата меча помеѓу Јувентус и Монако, Сан Антонио Спарс – Хјустон и Бостон Селтикс – Вашингтон Визардс.
Interwetten беше изненадувачки на трето место за натпреварот Реал – Атлетико со 6,86% типови за полуфиналето од Лигата на шампиони.

Top-matches-BE

Bet365 исто така беше омилена обложувалница за 1×2 типови во Лигата на Шампиони во Велика Британија, додека Србија која минатиот месец од незастапена земја се искачи на врвот со типови на 1×2 со 33,3%.
Во меѓувреме, Marathonbet беше избор за типовите за ЛШ во Шпанија, земја која ги освои последните четири трофеи во ова натпреварување, после триумфот на Баерн Минхен во 2013 година на „Вембли“.
И покрај фактот што ја подели доминацијата со Bet365, Unibet беше водечки на двата најголеми пазари во Франција, имајќи 36.8% на повеќе/помалку голови и 31.6% на тип 1×2 типови за минатогодишната сезона во Лигата на Шампиони.

Top-countries-BE

Извор: sbcnews.co.uk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*