10Bet преку Betradar нуди 30.000+ преноси во живо

betradar-10bet

10bet

10bet е една од најбрзо растечките онлајн обложувалници со модел кој совршено се вклопува за играње преку лаптоп или смарт телефон. Сега компанијата го подобрува обложувањето со потпишувањето договор со Betradar.

Договорот ќе им осигура на спортските обложувачи огромен број на спортови во живо преку 10bet интернет страницата. Партнерството помеѓу 10bet и Betradar ќе и овозможи на обложувалницата да испорача повеќе од 30.000 активни спортски случувања во текот на една година.

Моќта на Betradar за љубителите на обложувањето

Betradar е врвен добавувач на услоги за пренос на податоци за спортските обложувалници и промените во живо. Обложувалниците со помош на Betradar можат да ги интегрираат своите спортски услуги, обложување и стриминг, со цел клиентите да бидат задоволни. Betradar е совршен за обложувалници како 10bet со масовна спортска понуда која вклучува:

Одбојка, сурфање, снукер, рагби, ватерполо, мото трки, ММА, хокеј на лед, ракомет, голф, зимски спортови, пикадо, велосипедизам, крикет, шах, бокс, кошарка, бадминтон, тенис, коњски трки, баскет, НФЛ и секако фудбал.

Betradar испорачува стримови за сите спортски главни спортски случувања, плус популарни случувања како одбојка на песок. Исто така оваа услуга им овозможува на клиентите да ги следат главните спортски текови од места како Кина и Африка, покрај Европа.

Betradar му помага на 10bet да стане лидер на светскиот пазар

Како бренд Betradar се смета како водечки на светскиот пазар со најдетални статистички услуги кои се достапни со цел обложувачите да имаат потенцијално поголем профит. 10bet ќе им обезбеди на обложувачите статистика за 40 спортови и скоро 2000 настани ширум светот, притоа со прстот на вашиот телефон ќе можете да следите и да се обложувате во движење.

Една од големите комерцијални предности за обложувалниците кои користат Betradar е фактот што можат да го зголемат времето кое играчите го користат на сајтовите за обложување. Статистичките податоци на луѓето им се на дофат, па нема потреба да трагаат по клучни информации: пример Челзи е рекордер во ситуации кога натпреварот е 0:0 во последните 10 минути.

Видот на податоци достапни за обложување преку Betradar можат да се видат преку бесплатно демо. Стримовите достапни на 10bet ќе бидат во комбинација со интересни податоци во живо, шанси и историски статистики – се со цел да се зголеми интеракцијата и профитабилноста на електронското обложување. Достапноста на стримовите во живо е метод да се привлечат обложувачи кои сакаат да го следат настанот на кој се обложуваат.

Клиентите се среќни што можат да следат квалитетна видео содржина во живо и фактот што можат да се обложуваат на тој настан е голема предност и поголема шанса во перспектива, без разлика дали ќе добијат или загубат.

„Многу сме среќни што склучивме партнерство со Betradar, кој сега не снабдува со феноменална понуда на спортови во секое време“

Вклученост на обложувачот

Тука се додава и фактот што просечниот обложувач сака да учествува во обложувањето како „експерт“- па така се што има врска со технолигија и податоци секогаш е добитна комбинација.

Коментирајќи ја соработката со Betradar директорот на 10bet Давид Базак истакна дека е возбуден што ќе може да ја донесе компанијата на едно повисоко ниво и да биде на нивото на најдобрите светски он-лајн обложувалници.

„Многу сме среќни што станавме партнери со Betradar, кој сега не снабдува со феноменална понуда на спортови во секое време. Се надеваме дека ова ќе биде успешна соработка од која ќе имаат корист двете компании. Мило ми е што успеавме да ја подобриме нашата понуда во живо и така му овозможуваме понуда од широк спектар на клиентите“, истакна Базак.

Задоволството кај Betradar е подеднакво, па директорот на продажба Лоренцо Цаци очекува огромен успех од соработката со 10bet.

„Многу сме задоволни што го започнавме ова партнерство со 10bet. Убедени сме дека нашиот Live Channel Online значително ќе го засили своето портфолио, овозможувајќи им на своите он-лајн клиенти голема понуда во живо. Не се сомневам дека веб-страната на пазарот ќе биде се посилна и посилна“, изјави Цаци.

Доколку сте заинтересирани за се што Betradar може да понуди, пристапете на 10bet Sports денес, и искористете го великодушниот бонус за отворање на нова сметка за да започнете „со десна нога“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*