На што треба да обрнете внимание на ЕП во ракомет? Неколу совети за обложување!

Денес стартува ЕП во ракомет, а како по обичај ние ќе се обидеме да ви помогнее кога во прашање се вашите облози. Спремивме неколку совети на кои треба да е обрне внимание.

Нашиот главен совет за обложување на ова ЕП во ракомет е да се фокусирате на два фаворити – Данска и Франција. Данска го освои Светското првенство во ракомет во 2021 година, па очигледно е дека се во добра форма и целат кон уште една титула. Од друга страна, Франција го освои ракометниот турнир на Олимписките игри во Токио, па не би не чудело да гледаме финале помеѓу овие две селекции.

Еден од другите вредни совети кои можеме да ви ги понудиме за ова ЕП, е секогаш да ги анализирате најновите резултати, особено за време на групната фаза. Ова е многу важно, поради тоа што оние најдобрите репрезентации ја подигаат својата форма полека и ја темпираат за подоцнежната фаза од шампионатите. Тие можат да ја искористат таа ситуација за да им дадат малку одмор на нивните клучни играчи во првата фаза. Како резултат на тоа, можете да најдете некои одлични облози за одредени натпревари во кои аутсајдерите можат да ги победат посилните противници, или пак да не изгубат со очекувано голема разлика.

Конечно, иако е невозможно да се подготват ракометни сигурни облози за еден ваков турнир, ние би сакале да ги завршиме нашите совети со следниот совет – секогаш внимавајте на домаќините. Дури и ако директните шанси не ги стават домаќините меѓу кандидатите, Унгарија и Словачка може да направат некои изненадувања благодарение на играњето во нивната земја и пред своите навивачи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*