ЕП во ракомет: Тикетот со играчи спремен за денес

Со почетокот на ЕП во ракомет 2022, се менуваат и стереотипите кога во прашање е обложување. Интересно, но за време на големите ракометни натпреварувања секогаш најактуелни се типовите поврзани со играчи, односно кој колку гола ќе постигне.

Ретко кога надвор од овие големи натпреварувања некој се обложува на играчи во ракомет, но сега стартува ЕП и оваа игра веднаш станува популарна.

Затоа ние спремивме неколку предлози за кои очекуваме дека ќе поминат, иако секогаш е тешко да се погодат играчите на првите натпревари.

ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ – 3.5 + @ 1.85 во Bet365

Многумина прво ќе помислат да се обложат на Филип Талески кои секако е добра опција, но за мене, Кузмановски е подобра опција во овој момент. Границата за средниот бек е 3.5 гола, а јас сметам дека ќе ја надмине. Кузмановски игра во одлична форма во Германија и со својот Хановер бележи добри резултати. Токму нашиот ракометар е еден од најзаслужните за тоа. Особено ипресивен беше на последниот меч против Рајн Некар кога постигна пет гола со што Хановер славеше и пријатно изненади.

ДОМИНИК МАТХЕ – 4.5 + @ 1.70 во Bet365

Десниот бек на Елверум има неверојатна сезона. На само 22 години е еден од најдобрите во својот тим и ако можеме да им веруваме на ракометните експерти, очекувањата се дека ќе експлодира на овој шампионат. Унгарија игра против Холандија пред своите навивачи и се очекува лесна победа, а токму двометрашот Матхе би требало да биде главен бомбардер за својата селекција.

МАЛАСИНСКАС – 5.5 + @ 1.90 во Bet365

Она што е Кире Лазаров за Македонија, тоа е Маласинскас за Литванија. Оваа земја само поради овој ракометар обезбеди пласман на ЕП и речиси на секој меч за својата селекција Маласинскас оди на +5. Ова е историски настап за Литванија, долго очекуван настап на едно ЕП и сите ќе дадат се од себе н апрвиот меч против Русија. Маласинскас сезонава е одличен во Мотор Запорожје и еден од најдобрите стрелци во екипата. Ќе биде убедливо најголем шутер и потрошувач на топки во Литванија и не се сомневам дека ќе даде шест гола против Русија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*