Стартува ЕП во ракомет, кои се фаворити!?

Време е повторно да се насочиме кон ракометот. Време е за месец на ракометот, а ова ракометно ЕУРО 2022 ветува дека ќе биде уште еден ролеркостер во европскиот ракомет бидејќи 24 нации ќе бијат битка за да го подигнат познатиот златен трофеј на 30-ти јануари во Будимпешта.

Пред две години, Шпанија беше таа која победи, откако ја совлада Хрватска во возбудливо финале. Кои се сега фаворитите на ракометното ЕП? Букмејкерите предлагаат два главни кандидати: Данска за кого коефициентот е 2.10 и е јасен фаворит, како и Шведска со коефициент 6.00.

Иако е можно еден од овие тимови навистина да стане победник на ракометното ЕУРО, ваквите турнири се секогаш малку непредвидливи и секогаш има барем еден аутсајдер кој изненадува.

Коефициенти

Како што веќе спомнавме, има два јасни фаврити и уште две селекции многу блиску до нив. Изненадува големата фаворитска улога на Данска. Јасно е дека тие се фаврити, но зарем се толку големи. Следат Франција и Шпанија со коефициенти околу 7.00 и облог на овие две селекии може да се покаже како исплатлив ризик.

Интересно, но домќинот Унгарија е следен фаворит со коефициент 10.00. Конечно, Норвешка се смета за најслаба од фаворитите на шампионатот и може да добиете коефициент околу 18.00 ако сметате дека ти можат до златото.

Што се однесува до Македонија, ние сме едни од аутсајдерите кога во прашање се обложувалниците и не ни се даваат големи шанси за изненадување. Само осум селекции се со послаби шанси од Македонија за кого коефициентот дека ќе го освои златото е 251.00.

ТИП:

Данска да го освои ЕП @ 2.10 во Bet365

За похрабрите:

Норвешка да го освои ЕП @ 18.00 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*