Панче Ќумбев со анализа и прогноза на дуелите од Групата Ц

Ќумбев

Последното коло од групата Ц во која се наоѓа и Македонија на ЕУРО 2020 се игра денес. Холандија секако ќе биде лидер, Македонија нема шанси за прогрес, а Австрија и Украина сакаат да си поделат по еден бод, за и двете да одат понатаму. Со свое видување за овие дуели, поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев.

Група Ц: Украина – Австрија ( време: 18:00 ч. )

Она што веројатно сите го предвидуваат за овој натпревар верувам дека ќе се оствари. На двете репрезентации им треба по еден бод за пласман понатаму и мислам дека така и ќе биде. Нема потреба да ризикува било која од репрезентациите на овој дуел.

ТИП: Украина – Австрија – Х @ 2.00 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група Ц: Македонија – Холандија ( време: 18:00 ч. )

Последен натпревар за нас на ова европско првенство. Штета што не успеавме да направиме нешто повеќе но и самиот пласман на ЕУРО 2020 е голем успех за нас. Холандија е фаворит на овој натпревар, но ние секогаш знаеме како да одиграме со фаворитите. Нема да бидеме лесен плен за фаворитот и во тоа сум сигурен. Се надевам дека во последниот натпревар на Горан Пандев во државниот дрес ќе извлечеме поволен резултат. Би типувал на голови и отворен фудбал од двете страни.

ТИП: Македонија – Холандија – ГГ4+ @ 3.30 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*