Традицијата е на страна на гостите!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на Премиер лигата на Ирска се сретнуваат екипите на Бохемианс и Шамрок.

Бохемианс е на 5-та позиција со вкупно 24 бода кои ги има освоено преку 7 победи, 3 реми и 6 порази.

Шамрок е на лидерската позиција со 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат, бодовите ги носи тимот на Шамрок, барем така било на последните пет дуели, па веруваме дека и денес може да се случи тоа.

Наш предлог

2 @ 2.20 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*