ТИП НА ДЕНОТ: (21.06.2021,20:45) СТ. ПАТРИКС – ФИН ХАРПС

СТ.ПАТРИКС ПРОДОЛЖУВА СО ОДЛИЧНАТА СЕРИЈА

Ирска, Премиер лига, 21.06.2021: Ст. Патрикс – Фин Харпс ТИП 1

Резултат: 4-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ст. Патрикс и Фин Харпс од рамките на ирската Премиер лига. Домаќините досега имаат фантастичен учинок и се наоѓаат на втората позиција на табелата, а нивните цели се да изборат пласман во квалификациите за европските купови. Фин Харпс е на средината на табелата и за нив слободно може да кажеме дека играат доста променливо низ целата сезона, па оправдано се наоѓаат на таа позиција. Овде Ст. Патрикс е фаворит и очекуваме да ја оправда таа улога. Наш предлог за овој дуел е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.65.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*