Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со анализа и типови за денешното полуфинале

Фудбалери типови

На ред е второто полуфинале на Светското Првенство во Русија. Хрватска и Англија ќе бијат битка за влез во финалето и дуел со Франција. Со свои анализи и предлог типови ќе ви помогнат Ќумбев, Брдаровски и Гачевски.

Панче Ќумбев

ЌумбевХрватска – Англија  – 1Х @ 1.65 во Coinbet24

Вееувам во оваа Хрватска. Верувам дека можат да играат финале. Англија според мене имаше многу лесен пат до полуфиналето и освен Колумбија со која се провлече на пенали немаше сериозен противник. Оној натпревар ревијален со Белгија не е за спомнување. Се надевам на финале Хрватска – Франција.

 

Филип Гачевски

ГачевскиХрватска – Англија – 1 @ 3.55 во Coinbet24

Хрватска има најголема шанса во нејзината историја да дојде до големото финале. Сами видовме со каква борба и мотив стигнаа до полуфиналето и нема да застанат тука. Мислам дека клучни играчи на овој меч ќе бидат Ракитиќ и Модриќ кој е досега најдобар фудбалер на првенството. Но тука е и Даниел Субашич. Но за финале сонува и Англија, има врвни фудбалери од Премиер Лигата но сепак очекувам нивна елиминација.

Владица Брдаровски

БрдаровскиХрватска – Англија – 1Х и 0-3 @ 1.92 во Coinbet24

Очекувам еден тврд натпревар во кој мали нијанси ќе го одлучат победникот. Јас лично навивам за нашите балканци и затоа ќе одиграм на елиминација на Англија. Мојот предлог е 1Х и 0-3 гола во корист на Хрватска.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*