Панче Ќумбев со прогноза за истироскиот меч, Австрија – Македонија

Ќумбев

Денес Македонија го отвара ЕУРО 2020 со натпревар против Австрија, во рамки на групата Ц. Поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев стартуваше успешно со своите анализи и предлози на ова Европско Првенство, а сега тој направи мала анализа и прогноза за првиот историски натпревар на Македонија на едно големо натпреварување.

Австрија – Македонија

Наше деби на едно големо натпреварување. Со нетрпение сите го чекаме настапот на нашите фудбалери. Нашите момци со самиот пласман направија голем успех, но сигурен сум дека и нашите апетити како навивачи и нивните како учесници на ЕУРО 2020 пораснаа. Играме со можеби за нас најнезгодниот ривал во групата, репрезентација која тотално не надигра во квалификациите за пласман на ова Европско Првенство, но сега е друг момент. Играме добро, организирано, хомогено. Играме фудбал, а германците тоа најдобро го осетија.

Сеедно со која формација ќе настапиме очекувам цврста и гранитна одбрана, среден ред како часовник и опасна контра и завршница од нападот. Наш можеби Х фактор на ова Европско првенство ќе биде средниот ред на чело со Адеми.

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Сигурно и австриците ќе влезат претпазливо во овој меч, затоа што сепак е прв натпревар. Ќе мора да внимаваме на крилните позиции затоа што таму австријците се нај опасни. Но јас како и сите во Македонија верувам во оваа генерација и сигурен сум во добар настап и добро отворање на ЕУРО 2020.

Мој тип е Х2 и тоа не само затоа што игра Македонија туку затоа што стварно можеме и се надевам дека ќе го покажеме тоа.

Австрија – Македонија – Х2 @ 2.07 во Bet36

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Велс Данска
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Италија Австрија
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Холандија Чешка
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Белгија Португалија
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Хрватска Шпанија
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Франција Швајцарија
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Англија Германија
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Шведска Украина
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Швајцарија Шпанија
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Белгија Италија
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Чешка Данска
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Украина Англија
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Италија Шпанија
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Англија Данска
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеИталија Англија

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

1 Trackback / Pingback

  1. Васоски и Ќумбев со анализа и прогноза на денешните дуели од ЕУРО 2020 – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*