Монако – Сент Етиен: Ковач сака да влезе во победничка серија, но гостите тешко губат сезонава

Монако

Денес има богата програма низ фудбалска Европа и со тоа секако доаѓаат и многуте можности за обложување. Интересен меч има во Франција каде Монако е фаворит против екипата на Сент Етиен.

Монако има напредок под водство на Ковач

Монако е фаворит против Сент Етиен кој игра подобро во последно време, но тешко победува. Сепак, Монако повторно игра под своите очекувања и амбиции, но барем е подобар од минатите две сезони која и покрај големите амбиции беше во долниот дел од табелата.

Сега под водство на Ковач, јасно и очигледно е дека тимот напредува, но мора да се каже дека тие од стартот на сезоната се соочуваат со повредени фудбалери. Имаа три порази во серија, пред да слават со 0:1 кај Дижин во текот на викендот и сега сакаат да влезат во победничка серија. Реално, имаат добра можност за тоа. Ковач има квалитет да го однесе тимот во Европа сезонава и јас не се сомневам во тоа. Мислам дека само прашање на време е кога оваа екипа ќе влезе во толку послакуваната победничка серија.

Уште една позитивна работа во овој тим е враќањето на тренинзите на руската ѕвезда Головин кој сезонава ги одигра само првите два меча и се повреди. Нема да настапи на овој меч, но веќе од следниот може да добие минутажа.

Сент Етиен нема пораз на пет меча по ред

По очајните резултати минатиот месец и серијата на порафзи, Сент Етиен почна да игра се подобро. Немаат пораз на минатите пет натпревари, но славеа само еднаш и тоа на гости кај Бордо пред две кола. Минатиот викенд разочараа откако не ја оправдаа фаворитската улога и одиграа само 2:2 со Нимес. Очигледно е дека имаат проблеми во нападот и од овој меч ќе бидат среќни ако извлечат барем еден бод. За разлика од Монако, амбициите на оваа екипа ба средина на табелата и мислам дека ќе имаат мирна сезона.

Интересно, но мора да внимавате на следниот податок. Имено, Сент Етиен славеал на последните четири меѓусебни натпревари со Монако и тоа на три од нив без да прими гол, па можеби Монако добро му лежи на тимот.

Наш предлог:

Победа на Монако @ 1.66 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*