Што можеме да одиграме денес во Лигата на Европа!?

Денес има богата програма во фудбалската Лига на Европа каде ќе се одиграат 24 натпревари. Има доста интересни и привлечни дуели и за гледање и за обложување, а во продолжение ќе разгледаме некои од нив – секако од обложувачки аспект.

Рома е домаќин на Клуж и е голем фаворит за победа. Фонсека има проблеми со повредени фудбалери, но по киксот и ремито без голови минатото коло против ЦСКА Софија на домашен терен, сега тимот нема друга опција освен победа. Клуж има четири бода на лидерското место, но овој пат ќе доживее пораз, бидејќи разликата во квалитет е голема. Коефициентот за 1 е околу 1.33.

И Леверкузен би требало да слави во Израел. Тие кикснаа кај Славиа Прага минатото коло каде загубија со 1:0, а сега имаат добра шанса за поправен кај Бер Шева. Мислам дека ќе биде 2 со коефициент околу 1.45.

Добар 1 може да биде Антверпен ако барате поголеми коефициенти. Тие се домаќини на ЛАСК и според мене овој меч ќе биде доста интересен. Можете да пробате ГГ со коефициент 1.55, но Антверпен по победите над Лудогорец и Тотенхем, мислам дека со овој меч ќе го осигура пласманот во слендото коло, а коефициентот за 1 е дури 2.75.

Голови треба да има и во Лестер каде гостува Брага. Домаќинот ќе ротира сосоставот и Роџерс шанса ќе им даде на посвежите фудбалери, а мислам дека Брага тоа ќе знае како да го искористи и ќе дојде барем до еден гол. За ГГ коефициентот е околу 1.80 и воопшто не е за потценување.

Меѓу подобрите единици треба да биде и Јанг Бојс кој е домаќин на ЦСКА Софија. Бугарскиот тим изненади со ремито кај Рома минатото коло, но мислам дека немаат сили за нешто повеќе. Квалитетот е на страната на домаќинот кој сака во следната фаза, а за тоа ќе мора да слави на овој меч. Коефициентот за 1 е околу 1.45.

Меѓу фаворитите кои треба да слават победи се и Рапид Виена против Дундалк, Наполи кај Риека, Арсенал против Молде, Селтик против Славиа Прага, Хофенхајм против Либерец и Виљареал против Макаби Тел Авив.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*