Тикет на денот е-Спорт (05.11.2020)

Денеска во тикетот од е-Спортот ви нудиме два натпревари од Dota 2, кои ќе бидат интересни за гледање затоа што тимовите веќе имаат играно меѓусебе во минатото.

Team Unique – Winstrike – 1 @ 1.52 во Bet365

Овие две екипи ќе се соочат во рамки на EPIC League Closed Qualifier, а триумфот е важен и за едните и за другите, па без сомнеж ќе видиме големо надмудрување во Dota 2. Team Unique е фаворит поради нивниот подобар резултат во меѓусебните средби, односно три победи на четири натпревари. Наш предлог е 1 со коефициент 1.52 во Bet365.

Team Empire – B8 – 2 @ 1.72 во 1xBet

Уште еден натпревар на истиот турнир меѓу две екипи кои добро се познаваат меѓусебе. Тие досега одиграа три натпревари, при што секој од нив победи по еднаш, а еден дуел заврши реми. B8 се за нијанса поголеми фаворити бидејќи успеаа да триумфираат пред четири дена, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.72 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*