Премиер Лига: Денес четири натпревари и четири потенцијални единици

Премиер Лига

Во сабота стартува второто коло во англиската Преиер лига. На програмата се четири натпревари во кој ја очекувам домашни победи. Сите домаќини се фаворити и ако нема некое изненадување, може да се собере добар коефициент и само со овие натпревари.

Евертон – ВБА – 1

Анчелоти имаше богат преоден рок и беше еден од најголемите потрошувачи летово во Англија. Јас пред сезоната во една анализа го вброив тимот како еден од потенцијалните изненадувања, а ако судиме според првото коло, тоа ќе излезе точно. Евертон не само што славеше над Тотенхем во гости со 0:1, туку и го надигра, а Мурињо дури може да биде задоволен со минимален пораз. Минатата сезона ВБА заврши како втора во Чемпионшип и директно се пласираше во англиската елита. Но сезонава тимот на Славен Билич ќе се бори за опстанок. Загубија дома од Лестер со 0:3 во првото коло и тешко дека ќе извлечат некој бод од овој дуел. Ќе одиграм Победа на Евертон со коефициент 1.54 во 10Bet.

Лидс – Фулам – 1

Лидс и Биелса имаат високи амбиции, можеби превисоки за еден нов Преиерлигаш. Но Лидс чекаше 16 години за да се врати во англиската елита и сега сака повторно да им голема улога. Имаа одличен трансфер период и донесоа неколку квалитетни засилувања, па јас немам сомнеж дека ќе имаат добра сезона. На првиот меч загубија од Ливерпул со 4:3, но беа одлични и одиграа над сите очекувања. Фулам пак загуби загуби дома од Арсенал со 0:3 и не покажа нешто посебно. Ова е дуел на два нови Премиерлигаши во кој јас ќе одиграм 1 со коефициент 1.67 во 1хBet.

Манчестер Јунајтед – Кристал Палас – 1

Јунајтед е фаворит и во тоа нема никаква дилема. Но ова е прв сезонски меч за нив, прв официјален откако загубија во полуфиналето од Лигата на Европа против Севиља. Со Ван Де Бик во средината, Солскер сезонава го има она што му фалеше минатата сезона – стабилност и сигурност. Сето останато е исто како минатата сезона. Палас тргна со победа над Саутемптон, но и покрај тоа беше надигран од противникот и имаше среќа. Тешко е да се надева повторно на среќа на ова гостување. Предлагам тип 1 со коефициент 1.33 во 1хBet.

Арсенал – Вест Хем – 1

И покрај проблемите со повредени фудбалери Арсенал славеше на отварањето на сезоната со 0:3 кај Фулам. Аубамејанг беше одличен, гол постигна и новиот бек во тимот Габриел, а добар меч одигра и Вилијам кој дојде од Челзи. Од друга страна Вест Хем одигра добар меч со Њукасл, но загуби дома со 0:2. Реализацијата беше очајна и тоа може да биде голем проблем за тимот сезонава. Арсенал е фаворит и Артета и сите во тимот ќе направат се за да стартуваат со две победи. Ќе одиграм тип 1 со коефициент 1.55 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*