Тикет на денот е-Спорт (19.09.2020)

Денеска ни следи уште еден тикет од е-Спортот, на кој може повторно да пронајдете два натпревари, од кои едне ни доаѓа од светот на Dota 2, а другиот од CS:GO.

Team Vitality – Mousesports – 1 @ 1.44 во Bet365

Нема многу дилеми за тоа кој е фаворит во денешниот меч бидејќи Team Vitality доби четири од пет меѓусебни дуели против Mousesports. Исто така, Vitality е во многу добра форма со три триумфи на последните пет дуели, додека Mousesports нема ниту една победа на исто толку натпревари. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Khan – 5men – 2 @ 1.36 во 1xBet

Иако можеби не станува збор за најатрактивните тимови од Dota 2, сепак сигурно ќе ни понудат голема борба како и во нивните претходни натпревари со други екипи. Khan славеше само на два меча од последните пет, како и 5men. Сепак, ние ќе им дадеме предност на 5men поради нивниот поквалитетен состав, иако резултатите во моментов не го покажуваат тоа. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.36 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*