Тикет на денот (недела, 20.09.2020)

Денес на „менито“ имаме многу натпревари од топ лигите и искрено немавме проблеми околу тоа да составиме тикет на денот.

Лестер – Барнли – 1/1 @ 2.60 во 22Bet

Овде имаме дуел на две екипи кои навистина имаат амбиции да завршат во горниот дел на табелата. Лестер веќе во првото коло го докажа тоа и изигра одличен натпревар каде што победи со 3-0 против тимот на ВБА. Барнли искрено и нема кој знае каков квалитет, но важи за тим со карактер. Ние овде очекуваме Лестер да доминира и предлагаме 1/1 со квота 2.60 во 22Bet.

Феенорд – Твенте – ГГ @ 1.67 во Bet365

Домаќините започнаа со фантастична партија во првото коло каде што го надиграа тимот на Зволе, а ништо полошо не изиграа ниту нивните денешни противници, Твенте кои исто така изиграа 2-0 против Ситард. Овие две екипи се офанзивно ориентирани, па поради тоа ние предлагаме ГГ со квота 1.67 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*